[-]
کلمات کلیدی
آقای سم علی دانشجوی حرفه شناسی گرایش دهقانی بهداشت دکترای مصاحبه

مصاحبه با آقای علی دهقانی دانشجوی دکترای بهداشت حرفه ای با گرایش سم شناسی
#1
مصاحبه با آقای علی دهقانی دانشجوی دکترای بهداشت حرفه‌ای با گرایش سم شناسی دانشگاه اوتریخت هلند
مصاحبه کننده: انجمن بهداشت حرفه‌ای ایران
تاریخ مصاحبه: 99/3/9

آقای دکتر با عرض سلام و خسته نباشید. من معصومی هستم از وب سایت “www.occupationalhealth.ir” آقای دکتر لطفاً خودتان را معرفی کرده و رشته، دانشگاه‌ها و مدرک تحصیلی خود را تشریح نمایید. ؟
سلام و روز به خیر خدمت شما. من علی دهقانی هستم، الان تو دپارتمان فارماکولوژی دانشگاه اوتریخت دکترای سم شناسی آلودگی هوا می خونم. می دونین که مقطع دکترا بین رشته‌ای هست و باید متناسب با حوزه کاری و علاقه‌مندی انتخاب شود.
کارشناسی و کارشناسی ارشد رو در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خوندم و سال ۲۰۱۲ با معدل ۱۸.۱۸ فارغ‌التحصیل شدم. از سال ۲۰۱۴ هم در دانشگاه علوم پزشکی سمنان و دانشگاه پیام نور تهران به‌ صورت مدعو تدریس می‌کردم.
لطفاً در رابطه با سوابق علمی خود توضیح دهید؟
حدود ۱۱ مقاله چاپ شده دارم.
نظر جنابعالی در رابطه با جایگاه رشته مهندسی بهداشت حرفه‌ای و راهکارهای نظری و عملی پیشنهادی جهت ارتقاء آن را تشریح فرمانید؟.
بستگی داره در مورد کجا داریم صحبت می‌کنیم. اگر قرار باشه از کشور توسعه یافته‌ای مثل هلند صحبت کنم که میتونم بگم موارد اولیه رو رعایت میکنن و بستر برای ارتقای بهداشت حرفه‌ای صنایع کاملا مهیاست. 
ولی در ادامه میتونم بگم که در فازهای پیشرفته، دو دسته میشن، که در صنایع کوچک و متوسط همچنان نیاز به کار داره و نقاط کور زیاد پیدا میشه. ولی صنایع بزرگ کاملا حرفه‌ای هستن. 
همچنین باید اضافه کنم که قوانین خیلی اجرا می‌شوند و سیستم‌ها تا درصد زیادی اتوماتیک هستن که فعالیت فیزیکی اپراتور رو کم میکنه.
روند پذیرش در مقطع ارشد و دکترای بهداشت حرفه‌ای در دانشگاه  اوتریخت هلند به چه صورت است
پذیرش در مقطع ارشد فرایندش کاملا مرتبط با دانشگاست، یعنی اینکه باید براساس الزامات اولیه دانشگاه مدارک رو تا قبل از هر ترم که تو سایت دانشگاه میزنن ارایه داد. 
ولی در مورد دکترا، باید بگم که اول با استاد راهنما مکاتبه میکنیم که آن هم براساس فیلد کاری و علاقمندی دانشجو هست. و بعد چند سری مصاحبه داره که استاد باید ارزیابی کنه، اگر ایشون موافق باشه، نامه پذیرش رو به دانشگاه میزنه و در نهایت دانشگاه برای ویزای دانشجو اقدام میکنه.
سرفصل های دروس  تدریسی در هر یک از مقاطع ارشد و دکترای بهداشت حرفه ای در دانشگاه اوتریخت هلند به چه صورت است؟
همون جور که گفتم دیگه در مقاطع بالا مثل ارشد و دکترا، رشته بهداشت حرفه ای نیست و باید بین رشته ای به دنبال گزینه ای که دوست دارین بگردین. برخی دانشگاه ها هم خود بهداشت حرفه ای رو دارن که لیسانس رو من دیدم.
ممنونم آقای دکتر از اینکه برای ما وقت گذاشتید. در نهایت چیزی هست که میخواستید بگویید و ما از شما نپرسیدم؟
ادامه تحصیل در کشورهای دیگه را به شدت پیشنهاد میکنم که باعث میشه فرای مرزها فکر کرد و سبک زندگی و فرهنگ مختلف باعث رشد فردی خواهد شد. چون برای دانشگاه ها در کشورهای مختلف اپلای کردم، چند تا گزینه داشتم و اگر بر میگشتم عقب حتما ارشد رو هم در کشور دیگه ای می خوندم.

ایمیل: Dehghani.herfee@gmail.com
پاسخ
  


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه 2 دکترای مهندسی بهداشت حرفه‌ای سال 98 masoomi 0 3,170 02-09-2020، 10:58 AM
آخرین ارسال: masoomi
  مصاحبه‌های دانشجویان مهندسی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی دانشگاه Wollongong ایتالیا masoomi 0 2,063 01-19-2020، 11:07 AM
آخرین ارسال: masoomi

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان