[-]
کلمات کلیدی
سوال 96 ارشد مهندسی حرفه بهداشت کنکور سال

سوال 1 کنکور ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای سال 96
1- درصورتیکه بخواهیم تراکم یک آلاینده از خانواده هیدروکربن های آروماتیک را در یک صنعت گرم و مرطوب سنجش کنیم. استفاده از کدام نمونه بردار ارجح است؟

الف) لوله سيليکاژ ل          ب) لوله زغال فعال        ج) میچت ایمپینجر         د) میکروایمپینجر

برای نمونه برداری از ترکیبات خانواده هیدروکربن های آروماتیک هم ذغال فعال و هم سیلیکاژل توصیه شده است . سیلیکاژل ترکیب قبلی بوده به همین دلیل نیز جاذب رطوبت بوده و افزایش جذب رطوبت باعث ترک الاینده از ان می گردد به همین دلیل چون طبق سوال رطوبت در محیط وجوددارد بنابراین استفاده از سیلیکاژل توصیه نمیشود و استفاده از ذغال فعال ارحج تر می باشد.

عبدالرحمن بهرامی .روش های نمونه برداری و تجزیه الایند های هوا.چاپ دوم.همدان:انتشارات نشرفن اوران: جلد یک ؛1387. ص 19، 
پاسخ
(07-18-2017، 11:18 AM)masoomi نوشته: 1- درصورتیکه بخواهیم تراکم یک آلاینده از خانواده هیدروکربن های آروماتیک را در یک صنعت گرم و مرطوب سنجش کنیم. استفاده از کدام نمونه بردار ارجح است؟

الف) لوله سيليکاژ ل          ب) لوله زغال فعال        ج) میچت ایمپینجر         د) میکروایمپینجر

پاسخ سوال گزینه ب 

برای نمونه برداری از ترکیبات خانواده هیدروکربن های آروماتیک هم ذغال فعال و هم سلیکاژل توصیه شده است . محدودیت اصلی سلیکاژل جذب رطوبت زیاد است که باعث اختلال در فرایند نمونه برداری می شود . بهمین دلیل چون طبق سوال رطوبت در محیط وجود بنابراین استفاده از سلیکاژل توصیه نمیشود و استفاده از ذغال فعال ارحج تر می باشد.
من در رقابت با هیچ کس نیستم .
در مسابقه با خودم تلاش می کنم .
هیچ رغبتی ندارم به هر نحوی،
شکلی یا فرمی وارد
بازی بهتر بودن از کسی شوم .
تنها هدفم این است که
بهتر از گذشته ام شوم
و پیشرفت کنم
من این هستم ، من آزادم.
پاسخ