[-]
کلمات کلیدی
نمونه پنجم برداری آنالیز ویرایش niosh روشهای

ویرایش پنجم روشهای نمونه برداری و آنالیز NIOSH
#1
انتشار ویرایش پنجم روشهای نمونه برداری و آنالیز NIOSH
در سالهای اخیر کارشناسان بهداشت حرفه ای با مراجعه به روشهای نمونه برداری و آنالیزNIOSH، اغلب با روشهایی مواجه می‌شدند که آخرین ویرایش آنها در اغلب موارد مربوط به بیش از 10 سال پیش بود. این فاصله زمانی، به روز نبودن این استانداردها را القاء می نمود. با توجه به اهمیت این روشهای استاندارد و اعتبار علمی موسسه NIOSH، انتظار بر این بود که به­ به‌روزرسانی آنها به انجام رسد. سرانجام این انتظار به سرآمد!
ویرایش جدید (پنجم) روشهای نمونه برداری و آنالیز NIOSH به همراه تغییراتی در سال جاری انتشار یافت. تغییرات عمدهای که در این ویرایش بعمل آمده به شرح زیر است:
افزوده شدن روشهای نمونه ­برداری و آنالیز برای شاخصهای BEL مواجهه با عوامل زیان آور شیمیایی (نظیر بنزیل مرکاپتوریک اسید و فنیل مرکاپتوریک اسید در ادرار بعنوان متابولیت­های بنزن)
افزوده شدن روشهای نمونه برداری از سطوح
افزوده شدن فصل جدید تحت عنوان «پورسایز فیلتر و جمع ­آوری نمونه آئروسل»
این ویرایش، اولین ویرایشی است که بصورت کاملاً الکترونیکی و از طریق وب سایت انتشار یافته است لذا درصورت ایجاد تغییر در هریک از روشها، به روز رسانی آن در اسرع وقت مقدور است.
ویرایش پنجم بعنوان جایگزین ویرایش چهارم است؛ روشهایی از ویرایش چهارم که شماره آنها در ویرایش جدید موجود نباشد، همچنان معتبر و قابل استفاده هستند (نظیر روشهای 0500, 0600, 1300, 7400). آنگونه که NIOSH بیان داشته، در چند ماه آینده تمامی روشها در قالب جدید به به‌روزرسانی خواهند شد.
پاسخ
#2
سلام میشه لطف کنید این ویرایش را برای دانلود مستقیم در فوروم قرار بدید
سپاس
پاسخ
  


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اصول نمونه‌برداری از هوا masoomi 0 254 07-07-2019، 09:49 AM
آخرین ارسال: masoomi
  نمونه‌برداری از ذرات و بیوآئروسل ها masoomi 0 265 07-07-2019، 09:30 AM
آخرین ارسال: masoomi

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع:
1 مهمان