کلمات کلیدی
نویسنده: masoomi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 651
تمدید ویرایش و انتخاب رشته محل و افزایش ظرفيت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد سال ٩٧
در خصوص تمدید ویرایش و انتخاب رشته محل و افزایش ظرفيت پذیرشآزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ٩٧  
با سپاس بيكران به درگاه ايزد منان ، به اطلاع داوطلبان ميرساند براساس اعلام دبيرخانه شورای آموزش علوم پايه پزشكی در برخی از رشته ها، تغييراتی ايجاد شده است. از جمله 8 مورد رشته محل جديد اضافه شده و در برخی ظرفيت پذيرش رشته محل ها افزايش يافته است. تغييرات ايجاد شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته محل (كه به روز رسانی شده است) از روز دوشنبه 97/06/05 قابل مشاهده ميباشد. 
 
قابل ذكر اس
نویسنده: masoomi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 938
افزایش حد نصاب نمره ی زبان انگلیسی در آزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی سال 1398
افزایش حد نصاب نمره ی زبان انگلیسی در آزمون ورودی مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پزشکی سال 1398

بر اساس مصوبه شصت و هشتمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی (96/11/01)و ابلاغ دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، حد نصاب نمره زبان انگلیسی در آزمون ورودی مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پزشکی برای سال های تحصیلی 1399-1398 و 1400-1399به شرح جدول زیر تعیین شده است.
[attachment=2715]
منابع مورد استفاده:اخبار و اطلاعیه سال 1398 sanjeshp.ir
نویسنده: masoomi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 581
ارتباط بین افزایش فشارخون و آلودگی صوتی
Noise Pollution and Arterial Hypertension
[align=right]یکی از پژوهش‌هایی که در سال ۲۰۱۷ در نشریه کاردیولوژی به چاپ رسیده است درباره ارتباط بین افزایش فشارخون و آلودگی صوتی بوده است. در این مقاله ارتباط بین سروصدا و افزایش فشارخون ثابت شده است و در زمینه ارتباط بین سروصدا و بیماری ایسکیمیک قلبی نیز بررسی‌هایی انجام شد ولی هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است با توجه به اینکه در اکثر صنایع، بعضی از پرسنل با صدای بالا مواجهه دارند باید اقدامات لازم در جهت کاهش مواجهه انجام شود.[/ali
نویسنده: masoomi - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 584
تنظیم ساعت بیولوژیک بدن چطور به افزایش بهره‌وری کمک می‌کند؟
تنظیم ساعت بیولوژیک بدن چطور به افزایش بهره‌وری کمک می‌کند؟
به نقل از Verywellmind ترجمه از جاوید فرجام‌نیا 
شما احتمالاً زمانی از اهمیت این ساعت خبردار می‌شوید که برنامه کاری روزانه‌تان دچار تغییرات شده باشد. کارگران شیفتی یا مسافران معمولاً مجبورند برنامه خواب یا غذای خود را تغییر دهند. همین باعث به هم خوردن ساعت بیولوژیک بدن آنها می‌شود.
برای تنظیم برنامه روزانه خود با ساعت بیولوژیک بدن، ابتدا باید درباره تأثیر آن بر هریک از اعمال زیستی مانند خوردن، خوابیدن و ورزش کردن بدانیم.
[b]خ