[-]
کلمات کلیدی
مثال محمدی مهندسی صفحه روشنایی 56 گل کتاب

مثال 19-2 صفحه 56 کتاب مهندسی روشنایی گل محمدی
مثال 19-2 صفحه 56 کتاب مهندسی روشنایی گل محمدی

مثال 19-2 : یک چراغ نور افکن با لامپ التهابی 500 وات مدنظر است. اگر کاسه چراغ دارای داخلی فلزی از جنس آلومینیوم با ضریب انعکاس 0.0375m2 میلی‌متر مربع و عمق آن از سطح دهانه چراغ تا روی المنت  0.1m متر باشد. 
اولاً دهانه چراغ که خروجی شار نوری است، معادل چند استرادیان است؟
ثانیاً شدت نور خروجی از دهانه چقدر است؟
ثالثاً ضریب بهره روشنایی چراغ چقدر است؟

سلام دوستان لطفاً در حل این مثال راهنمایی می‌کنید.. 
اینکه هرکدام از مقادیری که به‌دست آمده، چطوری محاسبه شدن! از حاصل ضرب کاندلا در استرادیان چطور دوباره شدت نور (کاندلا) به‌دست میاد!؟ فرمولهای هر بخش به چه شکلی است، در فرمول CU مقدار 7500 چی هستش!؟؟
ممنون میشم کامل توضیح بدین..
با تشکر

بررسی مثال 19-2 صفحه 56 کتاب مهندسی روشنایی گل محمدی
پاسخ
منم اینو مشکل داشتم.آقای معصومی بداد برسید..و1سوال.صفحه 81 فرمول ضریب بهره بنظرتون نباید جابجاشه؟یعنی حرف بزرگ مخرج وحرف کوچک درصورت باشه.آخه وقتی گفته رابطه عکس دارن پس باید جابجا باشه دیگه نه؟
صرف نظر از هر پاداشي كه زندگي به تلاش هايمان بدهد يا ندهد ، آنگاه كه لحظه مرگ فرا مي رسد هر كدام از ما بايد اين حق را داشته باشيم كه با صداي بلند بگوييم: « من آنچه در توان داشته ام انجام داده ام »
پاسخ
7500.ضرب بهره نوری درتوان نوری هست.500ضرب 15میشه 7500..فقط اینو فهمیدم
صرف نظر از هر پاداشي كه زندگي به تلاش هايمان بدهد يا ندهد ، آنگاه كه لحظه مرگ فرا مي رسد هر كدام از ما بايد اين حق را داشته باشيم كه با صداي بلند بگوييم: « من آنچه در توان داشته ام انجام داده ام »
پاسخ
توضیح کامل مثال 19-2 صفحه 56 کتاب مهندسی روشنایی ... در این فایل سعی کردم  روش حل این سوال رو با یک توضیح ساده و روان برای دوستانی که توی حل این سوال مشکل دارند رو بطور کامل توضیح بدم . لطفا بعد از مطالعه دقیق اگه سوالی بود مطرح کنید در ضمن همه این توضیحات بطور کامل و مفصل توی کتاب هستش ولی باز اگه سوال دیگری بود مطرح کنید...

.pdf   19-2.pdf (اندازه 490.14 KB / تعداد دانلود: 105)
من در رقابت با هیچ کس نیستم .
در مسابقه با خودم تلاش می کنم .
هیچ رغبتی ندارم به هر نحوی،
شکلی یا فرمی وارد
بازی بهتر بودن از کسی شوم .
تنها هدفم این است که
بهتر از گذشته ام شوم
و پیشرفت کنم
من این هستم ، من آزادم.
پاسخ
توضیحاتتون خیلی کامله...ولی بازم دربعضی قسمتاش اشکال دارم و متوجه نمیشم...!:(
پاسخ
باسلام . ممنون از توضیحات کامل و گیراتون.الان کامل متوجه شدم مرسی از لطفتون آقای موسوی
پاسخ
سوال قبلیمم یکی جواب بدهSad((((((((((((((((((((((((((((((((((((( خواهشا"1دنیا سپاس
پاسخ