[-]
کلمات کلیدی
24 96 ارشد مهندسی حرفه بهداشت رتبه مصاحبه کنکور سال

مصاحبه با رتبه 24 کنکور ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای سال 96
مصاحبه با رتبه 24 کنکور ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای سال 96

مصاحبه کننده : انجمن بهداشت حرفه ای ایران
تاریخ مصاحبه:  96/05/16                 

با سلام

مهسا اختیاری هستم متولد 1373 ساکن کرج دانشجوی ترم 8 دانشگاه علوم پزشکی البرز ورودی سال 92.
رتبه در سهمیه 22 و رتبه کل 24 را کسب کردم و اولین تجربه ام در شرکت در ازمون ارشد بهداشت حرفه ای بود.
درصدهایم : بهداشت حرفه ای36.87  فیزیک 28 شیمی 23  ارگونومی36.66  ریاضی 21.56  زبان 43.33
با توجه به این که ازمون ارشد با ترم 7 و 8 دانشگاه همزمان شده بود تصمیم گرفتم مطالعه را کمی زودتر و از تیر ماه شروع کنم.

منابع مورد نیاز ( نه تمامی منابع ) را تهیه کردم و از همان تیر ماه شروع به خلاصه نویسی کردم. شرایط خیلی سختی بود. هم کارآموزی داشتیم و هم باید برای کنکور اماده میشدم. و هماهنگ کردن این دو مسئله واقعا کار آسونی نبود. ولی من چون سابقه پشت کنکور ماندن در ازمون کارشناسی را داشتم دوست داشتم که بلافاصله در ازمون ارشد قبول شوم.

در طول کاراموزی خیلی کم و حدود 2 ساعت مطالعه داشتم اما هرچه به ازمون نزدیک میشدیم زمان مطالعه را افزایش میدادم به طور میانگین 6 تا 7 ساعت و اواخر تا 8 ساعت مطالعه داشتم.( خیلی دوست داشتم تا 10 ساعت مطالعه کنم ولی واقعا کیفیت لازم را نداشت. به همه افراد توصیه میکنم واقعا به کیفیت مطالعه توجه کنند نه به کمیت آن)

بعد از مطالعه هر مبحث مثلا روشنایی تست های مربوط به آن را از کتاب های
OHT آنالیز میکردم و از اردیبهشت ماه شروع کردم به تحلیل سوالات کلیه کنکورهای بهداشت حرفه ای از سال های 85 تا 95 از کتاب تست حمه رضایی. از اینترنت یک  پاسخ برگ دانلود کردم و از آن 11 تا کپی کردم!!!! تا شرایط ازمون کاملا واقعی باشد و در تایم مشخص ( 160 دقیقه ) از خودم کنکور میگرفتم. بعد از ازمون استراحت میکردم و تا دو روز فرصت تجزیه و تحلیل سوالات و خلاصه نویسی نکات مهم را داشتم. بعد از آن دوباره از خودم کنکور میگرفتم و کلیه مراحل بالا را طی میکردم. 11 بار این کار را تکرار کردم!

البته توصیه اکید من به داوطلبان این است که با توجه به ضریب هر درس برایش وقت بگذارند مثلا مطالعه دروس بهداشت حرفه ای با توجه به ضریب آن 5 برابر ارگونومی ( ضریب 1 ) باشد. خود من اگر چند درصد تخصصی را بالاتر زده بودم رتبه ی بهتری را کسب میکردم. در مورد درس زبان هم کلیه لغات کتاب تافل و 504 را در فلش کارت هایی نوشته بودم حدود 1000 تا فلش کارت!! و هر شب با جعبه لایتنر مرور میکردم.
بسیار پیش می آمد که نا امید میشدم و مثلا برای 1 تا 2 روز درس نمیخواندم ولی با توکل به خدا و با این فکر که هرچه پیش آید به صلاح من است دوباره با انگیزه شروع میکردم و جالب است بدانید که در تمام این یک سال به جواب سوالات مصاحبه ای که امروز با من انجام شد فکر میکردم و این مصاحبه را همیشه در ذهنم مجسم میکردم!

بعد از آزمون از شبیه ساز کنکور سایت  انجمن بهداشت حرفه ای  ایران استفاده کردم که بسیار از استرسم کم کرد و تا حدودی باعث شد رتبه ام را پیش بینی کنم.

در پایان لازم است از پدر و مادر و برادرم که یک سال شرایط من را درک و تحمل کردند، از مدیر سایت  انجمن بهداشت حرفه ای ایران که صبورانه همیشه پاسخ گوی سوالات بی انتهای من بودند و از جناب آقای دکتر خسروی مدیر گروه محترم بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی البرز نهایت تقدیر و تشکر را دارم.
پاسخ